Ціна на ринку газу для населення визначається балансом попиту і пропозиції і завдяки високим накопиченим запасам газу в Україні і Європі її значне зростання в цьому сезоні малоймовірний.

Про це написав  директор ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” Максим Рабінович на сторінці Facebook.

“У підземних сховищах газу зараз приблизно 22 млрд куб газу. В Європі ПСГ заповнені більш ніж на 86%, а в деяких країнах – вже понад 90%. Не буде ціна супервисокою, якщо на ринку багато газу. Але ціна буде змінюватися”, – написав Рабінович.

За його словами, перехід на ринкове ціноутворення газу для населення відбувся ще в січні і припав на період обвалу цін через кризові явища на світовому газовому ринку, що дозволило людям не переплачувати за газ.

В 2019 році ціна на газ для населення становила 8,55 грн/куб. м. На серпень цього року  “Нафтогаз” встановила ціну на рівні  3,24 грн/куб. м.

“Зараз ринок потроху відновлює свої сезонні ритми. Ціна на газ ближче до осені завжди росла і в цьому сезоні буде рости. Ближче до зими, швидше за все, ціни піднімуться. Але ніяких 30+ грн / куб.м не буде”, – підкреслив Рабінович.

За його словами, ринок дозволяє захистити споживача від зростання цін вже зараз, зокрема, ГПК “Нафтогаз України” на днях запустить новий тариф “Річний” з фіксованою ціною 4,73 грн / куб. м, який стане страховкою для клієнтів, які не хочуть взимку платити за газ більше.

Нагадаємо, що глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, як побутовий споживач, змінив постачальника природного газу на «ГПК «Нафтогаз України».

Раніше OilPoint повідомляв, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) спростила процедуру заміни постачальника природного газу для побутових споживачів.