Поки немає законодавчих обмежень для того, щоб будь-який гравець ринку забронював потужності в оператора газотранспортної системи України й почав отримувати російський газ за прямим постачанням, заявив виконавчий директор "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Україна не веде жодних переговорів про прямі постачання російського газу, заявив на брифінгу 9 січня виконавчий директор "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Жодних нових контрактів, жодних нових домовленостей про прямі постачання російського газу чи навіть жодного процесу щодо нових домовленостей немає. Зараз жодної розмови про прямі постачання немає", – сказав Вітренко.

Водночас він додав, що поки немає законодавчих обмежень для того, щоб будь-який гравець ринку забронював потужності в оператора газотранспортної системи України й почав отримувати російський газ за прямим постачанням.

Вітренко наголосив, що Україна не купує газу в "Газпрому" безпосередньо з листопада 2015 року не тому, що це було політичне рішення, а тому, що "Газпром" сам відмовився.

Голова компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон заявив, що зараз офіційно заброньовані потужності для виконання транзитних зобов'язань перед "Газпромом", але іншого бронювання немає. Він додав, що "ніхто з такими ідеями не звертався".

10-річний контракт між Україною та Росією про постачання і транзит газу закінчився 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

30 грудня 2019 року стало відомо, що Україна, Євросоюз і Росія внаслідок тристоронніх переговорів підписали п'ятирічний контракт на транзит газу. Згідно з документом, мінімальні гарантовані обсяги прокачування в перший рік становитимуть 65 млрд м³ газу, а потім – по 40 млрд м³ протягом наступних чотирьох років.