Ярослав Вінокуров
 
Міністр енергетики США Ден Бруєтт вважає, що Росія не зможе добудувати трубопровід «Північний потік-2» самостійно без допомоги західних компаній, які припинили будівництво проєкту через санкції США
 
Про це Бруєтт повідомив під час інтерв'ю журналістам Bloomberg.

«Це буде дуже довга затримка (у будівництві «Північного потоку-2» Газпромом — ред.), тому що у Росії немає відповідних технологій. Якщо ж вони їх розвинуть, то побачимо, що вони зможуть зробити», — заявив американський міністр.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що судно Газпрому, здатне добудувати «Північний потік-2», вирушило з порту міста Находка на Далекому Сході. Наразі воно прямує до Сінгапуру. Раніше стало відомо, що для того, аби відновити будівництво «Північного потоку-2», цьому кораблю потрібно пливти до данських вод Балтійського моря, де зупинилося будівництво «Північного потоку-2» близько 2 місяців тому. 

У російському Газпромі, зі свого боку, оновили графік завершення «Північного потоку-2»: під час «дня інвестора» у Нью-Йорку компанія повідомила, що очікує добудувати трубопровід до кінця 2020 року. Це означає, що затримка у запуску трубопроводу складе щонайменше 1 рік.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.