Сполучені Штати Америки застерегли європейські компанії від участі у проєкті "Північний потік-2". Вашингтон наполягає, що новий газопровід спрямований на посилення залежності Європи від постачання російського газу.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на представника посольства США в Берліні.

Як повідомляє представник посольства, США "недвозначно і невпинно відзначають небезпеку" будівництва цього газопроводу. Зокрема, Вашингтон бачить в "Північному потоці-2" не комерційний проєкт, а інструмент Росії щодо посилення європейської залежності від постачання.

Повідомляється, що Вашингтон поки що не вводить санкції, однак причетні до газопроводу компанії мають усвідомлювати, що подібна участь"створює для них ризики".

Нагадаємо, Енергетичне агентство Данії дозволило компанії Nord Stream 2 добудувати газопровід "Північний потік-2" в своїх водах з використанням трубоукладальних суден з якірним позиціонуванням. Такі судна є у власності "Газпрому".

Раніше повідомлялося, що Сенат США додав до проєкту бюджету національної оборони частину про введення додаткових санкцій відносно "Північного потоку-2".