НАК "Нафтогаз України" заявив, що американьскі санкції проти "Північного потоку-2" свідчать про "непохитну прихильність США до української та європейської безпеки". Про це повідомила пресслужба "Нафтогаз" у Twitter.

Зазначається, що компанія планує продовжити співпрацю з американськими та європейськими партнерами щодо запобігання завершенні будівництва "NordStream2".

Напередодні нові санкції США проти газопроводу анонсував державний секретар США Майк Помпео. Він заявив, що Державний департамент США вніс відповідні зміни до Акту "Про протидію опонентам Америки через санкції", куди було включено "Північний потік 2" і "Турецький потік". За словами Помпео, газопроводи – це не комерційні проєкти, а важелі Кремля для розширення залежності Європи від російських енергоносіїв.

Крім того, він вважає, що побудова газопроводу б’є по Україні, оскільки перекриває транзит газу, а США допомогають європейцям задовольнити свої потреби в енергетиці.

Нагадаємо, нещодавно Данія дозволила використовувати якірні судна для прокладання "Північного Потоку-2". Це рішення ухвалили після запиту компанії, засновником якої є Газпром. У Данії заявили, що будівництво пройде поза межами району, де не рекомендуються якірні стоянки через небезпеку потрапляння в море отруйних речовин.