21 травня прем'єр-міністри Молдови Кирило Габурич і Румунії Віктор Понта підписали меморандум про реалізацію низки проектів, спрямованих на об'єднання газопроводів і енергосистем двох країн.

Меморандум повинен допомогти інтеграції Молдови в енергетичний ринок Європейського союзу. Також документ передбачає можливість укладення угод про довгострокові постачання енергоносіїв з Румунії. В документі містяться домовленісті про плани будівництва газопроводу Ясси-Онешть, про продовження транскордонного газопроводу Ясси-Унгени до Кишинева, про підключення один до одного високовольтних електромереж Ісакча-Вулканешть-Кишинів, Ясси-Унгени-Страшень і Сучава-Бєльці. Прем'єр-міністр Румунії висловив надію, що реалізація цих проектів дозволить диверсифікувати джерела постачання Молдови газом і електроенергією.

Глави урядів домовилися розробити механізм співробітництва для координації дій у реалізації проектів та отримання фінансування від Євросоюзу. За попередніми оцінками, проекти можна впровадити в 2015-2018 рр. Для цього необхідно близько 750 млн євро, в тому числі 421 млн євро для реалізації проектів на території Молдови. У серпні 2014 р. за фінансової допомоги ЄС завершилося будівництво газопроводу Ясси-Унгени з метою з'єднання газотранспортних систем Молдови і Румунії.

Потужність цього газопроводу - 1,5 млрд куб. м, що забезпечує потреби Молдови в газі без Придністров'я. У березні 2015 р. румунська компанія OMV Petrom gaz почала постачання газу в Молдову з Румунії за ціною, нижчою від "Газпрому", але поки що в невеликих обсягах.